Вам на пошту був надісланий пароль.
офіс:
+38 098 848 34 34
+38 050 969 06 05
+38 098 026 79 63
Зареєстрованим
Доставка в країни СНГ
Доставка по всій Україні
*** ВАШ ЧЕК ЗАМОВЛЕНЬ ***
Меню
доповнено 05.02.2025
Останнім часом наші клієнти запитують: як надрукувати на прозорих плівках, самоклейці типу Raflatak, вінілових плівках Оракал, та інших непаперових матеріалах, так, щоб надруковане не відпадало, не зішкрябувалось чи відлущувалось? Я маю справу тільки з друкарською технікою Xerox, тому нижче написані рекомендації стосуються насамперед принтерів цього виробника, але сам принцип «налаштувань» підійде й для апаратів інших виробників. Отже є декілька порад, які виділю і спробую пояснити:
Зрозуміло, що нанесення праймеру підвищує адгезію тонера до поверхні. Але зверніть увагу, що праймування відрізняється не тільки від виробника, а навіть і в різних партіях матеріалу! Тому це не панацея на 100%
Чим менше шар нанесеного тонеру, тим ліпше він тримається на плівці. Намагайтесь не друкувати кольори з щільністю CMYK більше 150%. Наприклад, на деяких принтерах по дефолту стоїть налаштування для кольорових макетів: «насичений чорний», «композитний чорний» і тд, тобто навіть чорний текст принтер друкує композитом, який поганенько тримається потім. Спробуйте виставить галочку «чорний друкувать чорним». Вкажіть дизайнерам використовувати формулу кольору з меншим заповненням тонером, або виставляйте освітлення макету в драйвері. Також в налаштуваннях друку можна вибирати менший растр (типу 150dot, чи 200Line), деактивувати функцію використання максимальної щільності тонеру принтером і тд. Це реально допомогає, але потрібно тестувати на конкретному прикладі.
Для кращого ефекту раджу піднімати температуру ф’юзера. В більшості принтерів Xerox це зробити не складно, наприклад в Versant та PrimeLink C9200 cерії оператору дозволено в настройках матеріалів змінювати температуру запікання на +-10 градусів. На PrimeLink, Versalink і Altalink через сервісне меню зміною значень NVM можливо підняти чи опустити температуру ОКРЕМО на кожен тип матеріалу до 20 градусів. В деяких моделях температуру змінюємо програмно на щільність матеріалу. Тобто доналаштувати режим для друку плівки не складно. Також з більшою температурою друкує принтер, якшо в драйвері вказать крейдований папір (coated), або вибрати більшу щільність матеріалу (правда тут також є нюанс, описаний в наступному пункті)
Не всі принтери мають окремий режим для друку плівки! Треба підбирати більш підходящий: оптимальний для температури і прижиму…саме так ПРИЖИМ в пічці для різних матеріалів найчастіше є регульованим! Тобто, якщо ви вказуєте щільність паперу 300 гр/м.кв, то вали розводяться на більшу відстань, для того, щоб матеріал проходив через пічку. Звичайно, що в такому випадку більша температура та зменшується швидкість друку, але це не допомогає впікати тонер в плівку. Тонер запікається «в повітрі», а не на матеріалі, і легко зішкрібується…я би радив при друці плівок вказувать щільність 100-170 г/м.кв. Також для спецматеріалів варто тримати окрему пічку з підрегульованим прижимом (то легко зробити накрутивши прижимні гвинти знизу ф’юзера)… А в принтерах PrimeLink C9200 cерії притиск фюзера регулюється для нестандартних матеріалів з меню адміністратора...
Обовязково в принтерх з декулерами треба вимикать цей процес, оскільки вирівнювання відбувається за рахунок "витягування" матеріалу. А якщо це плівка, то при розтягуванні від неї відходить тонер. В налаштуваннях паперу вибираємо OFF, не АВТО.
Не друкуйте на холодних плівках, вони покриваються опаром (конденсатом), що «відштовхує» тонер Використання неоригінального тонеру, особливо з більшою температурою запікання, не допомогає при друці на плівках. У Xerox тонери відрізняються вмістом воску також, старіші або офісні принтери не допікають тонер з нових принтерів….але це вже інша історія, про різницю в тонері треба окрему статтю писать. Сподіваюсь, що мої поради допоможуть вам отримати кращий результат друку. Якшо ні, звертайтесь особисто, разом спробуємо подолати всі виклики. Краще писати, чи звонить в месенджери Vider, WhatsApp, Telegram по тел +380980267963 Як надрукувати рівномірну плашку (змішану заливку) на принтерах Xerox, можна дізнатись за посиланням.